Skip to content
what is WordPress

فهرست مطالب

?وردپرس چیست و هدف آن چیست

وردپرس چیست و چه هدفی دارد؟

چگونه روی یک سرویس میزبانی نصب می شود و چگونه می توانید آن را دریافت کنید؟ اگر با سوالات زیادی در مورد وردپرس روبرو هستید، نگران نباشید.

وردپرس و هدف آن چیست؟

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) است. اگر عضو انجمن های مختلف هستید، ممکن است با سوالاتی مانند “آیا می توان از وردپرس برای راه اندازی یک وب سایت با موضوعات مختلف مانند تجارت الکترونیک، اخبار، شرکت ها، موسیقی و غیره استفاده کرد؟” کاربرانی که تازه وارد دنیای وردپرس شده اند اغلب به دنبال پاسخ به چنین سوالاتی هستند تا CMS مناسبی را برای وب سایت خود انتخاب کنند.

 

تاریخچه سیستم مدیریت محتوای وردپرس

مت مولنوگ موسس وردپرس است و در 27 می 2003 آن را به طور رسمی منتشر کرد. در ابتدا به طور گسترده توسط وبلاگ نویسان برای نوشتن وبلاگ استفاده می شد. با این حال، با گذشت چندین سال از انتشار و به‌روزرسانی‌های مختلف، همراه با انعطاف‌پذیری که قبلاً ذکر شد، می‌توانید از آن برای راه‌اندازی انواع مختلف وب‌سایت‌ها، نه فقط وبلاگ‌ها، با استفاده از افزونه‌ها و طرح‌های سفارشی در قالب‌های وردپرس استفاده کنید.

 

راهنمای کامل نصب وردپرس بر روی هاست

برای راه اندازی وردپرس آخرین نسخه این سیستم مدیریت محتوای محبوب را دانلود کرده و سپس با تهیه هاست مناسب اقدام به نصب و راه اندازی آن نمایید. مقالات آموزشی ما تمام روش‌های نصب وردپرس را پوشش می‌دهند و در زیر مروری کوتاه بر هر کدام ارائه می‌کنیم:

1. طراحی ظاهر و موضوع:

پس از نصب و راه اندازی وردپرس، نوبت به شخصی سازی ظاهر آن می رسد. می توانید از طریق «ظاهر > تم ها» تغییراتی در جنبه های بصری سایت خود ایجاد کنید. قالب های وردپرس طرح وب سایت شما را تشکیل می دهند و می توانید از زبان های برنامه نویسی مانند CSS، بسته های فونت آیکون و غیره برای دستیابی به ظاهری مدرن استفاده کنید. تم های رایگان متعددی در دسترس هستند و می توانید آنها را در اینترنت جستجو کنید.

2. انتخاب یک تم مناسب:

پس از انتخاب یک تم مناسب وردپرس، چیدمان عناصر مختلف صفحه مانند نمایش بخش‌های دسته‌بندی، پست‌های اخیر، نظرات اخیر و غیره را سفارشی کنید. با شخصی‌سازی بخش‌های مختلف مطابق با سلیقه و ترجیحات ظاهر سایت خود را سفارشی کنید.

3. کاوش در مخزن وردپرس:

وب سایت رسمی وردپرس، با آدرس [wordpress.org] (https://wordpress.org/)، منبع گسترده ای از تم ها و پوسته های مختلف است. با استفاده از دسته‌بندی‌ها و فیلترهای مناسب، می‌توانید هر نوع تمی را جستجو کنید، خواه مربوط به اخبار باشد، برای فروشگاه آنلاین، شخصی، شرکتی و غیره. این منبع گسترده به عنوان مخزن تم شناخته می‌شود. برای دسترسی به مخزن قالب وردپرس، از [WordPress Themes] (https://wordpress.org/themes/) دیدن کنید.

در نتیجه، وردپرس یک CMS همه کاره است که برای انواع مختلف وب سایت ها مناسب است. پس از نصب، کاربران می توانند از میان مجموعه وسیعی از تم ها، ظاهر سایت خود را سفارشی کنند. مخزن تم در سایت رسمی وردپرس یک منبع ارزشمند برای یافتن مضامین برای اهداف مختلف است.