Skip to content
header & footer

فهرست مطالب

سربرگ و پاورقی یک وب سایت

پاورقی وب سایت

طراحی وب سایت یکی از جنبه های حیاتی یک کسب و کار است که نیازمند در نظر گرفتن عوامل مختلفی برای ایجاد یک طراحی وب سایت مناسب و جذاب برای کاربران است.

یک وب سایت از بخش های مختلفی مانند سربرگ و محتوا تشکیل شده است و پاورقی وب سایت وجود دارد.

در آخرین بخش صفحه، پاورقی وب سایت را خواهید دید. بر خلاف تصور برخی افراد که ممکن است آن را چندان مهم ندانند، باید تاکید کرد که این یک تصور اشتباه است. فوتر وب سایت در واقع یکی از حیاتی ترین بخش های طراحی وب سایت است، زیرا می تواند عناصر اساسی را در بر گیرد که به جذب مشتریان بیشتر کمک می کند.

 

پاورقی وب سایت چیست؟

فوتر وب سایت چیست؟ اگر به وب سایت های دیگر نگاهی بیندازید، متوجه خواهید شد که کل یک صفحه وب به سه بخش تقسیم شده است. قسمت بالایی که شامل منو، لوگو و موارد دیگر است، Header نامیده می شود.

در پایین تر، همانطور که پیمایش می کنید، متوجه می شوید که بدنه اصلی سایت، محتوا، شامل توضیحات، تصاویر و محتوای اصلی و مهم است. همچنین، در پایین صفحه، بخشی را مشاهده خواهید کرد که اطلاعات مختلفی را در خود جای داده است. این پاورقی است.

چه چیزی در پاورقی گنجانده شده است؟

 

ممکن است تعجب کنید که فوتر چه هدفی را دنبال می کند و چه عناصری در آن قرار داده شده است. هیچ پاسخ قطعی برای این سوال وجود ندارد زیرا هر وب سایت بسته به حوزه فعالیت خود، عناصر مختلفی را در فوتر خود دارد.

با این حال، درج اطلاعاتی مانند جزئیات تماس، آدرس، پیوند به شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام، نشان‌های الکترونیکی مانند مهر اعتماد و موارد دیگر در فوتر وب‌سایت معمول است. شایان ذکر است که این جزئیات می تواند از یک وب سایت به وب سایت دیگر متفاوت باشد و به این عناصر محدود نمی شود.

هدر چیست؟

 

قسمت بالای یک وب سایت به عنوان هدر نامیده می شود. هدر وب سایت یکی از بخش های استراتژیک یک سایت است زیرا وقتی افراد وارد سایت شما می شوند اولین چیزی که می بینند هدر است. هدر به عنوان معرفی سایت در چند ثانیه اول ورود کاربر عمل می کند. باید اطلاعات ضروری و اولیه محصول را در اختیار مخاطب قرار دهد. از نظر طراحی، سربرگ علاوه بر خلاقیت، باید جذاب، جذاب، مختصر و آموزنده باشد. هدر اغلب به عنوان منوی سایت شناخته می شود که عنصر اصلی و کلیدی ناوبری سایت است.

بهترین روش ها برای طراحی هدر وب سایت شما

نقشه برداری از طراحی وب سایت شما اغلب مستلزم تماس با کارشناسانی است که آن را زندگی می کنند و نفس می کشند (psst، این ما هستیم). به عنوان مثال، طراحی هدر وب سایت را در نظر بگیرید. قطعاً نام هدر را شنیده‌اید و بارها از آن در وب‌سایت‌های دیگر استفاده کرده‌اید، اما آیا واقعاً می‌دانید که این بخش کوچک از املاک وب چقدر پتانسیل دارد؟

 

طراحی یک هدر کامل وب سایت، فرآیندی سفارشی تر از آن چیزی است که فکر می کنید. هنگام ایجاد وب سایت خود، به یاد داشته باشید که هدر اولین چیزی است که بازدیدکنندگان هنگام ورود به صفحه اصلی شما با آن مواجه می شوند.

مانند تمام جنبه های سایت شما، این بخش نیز باید نشان دهنده برند شما باشد و تفکر استراتژیک و خلاقانه را در بر گیرد.

چه از ابتدا شروع کنید یا سایت فعلی خود را اصلاح کنید، ما مجموعه ای از بهترین روش ها را برای ایجاد یک طراحی هدر داریم که به اندازه سایر بخش های وب سایت شما هوشمند و جذاب باشد.