Skip to content
?How to Become a Web Designer

فهرست مطالب

?چگونه یک طراح وب شویم

طراح وب کیست؟

امروزه طراحی وب سایت بخشی جدایی ناپذیر از استراتژی بازاریابی هر شرکتی است. بنابراین حضور طراحان وب برای هر شرکتی ضروری است. بدون وب سایت، شرکت ها ممکن است کار خود را انجام دهند، اما همیشه بین کار آنها و نبود وب سایتی برای فروش محصولات و معرفی آنها به شرکت های دیگر فاصله وجود دارد.

 

چند عامل برای تبدیل شدن به یک طراح وب

تبلیغات مهمترین اصل است.

در هر حرفه ای، اگر می خواهید شناخته شوید و پیشرفت کنید، باید خود را به دیگران معرفی کنید. هنگامی که در جامعه هدف خود شناخته شدید، می توانید موفقیت خود را به میزان قابل توجهی تضمین کنید. با این حال، نحوه تبلیغ خود بسیار مهم است، زیرا انجام این کار به طور تصادفی ممکن است باعث از دست دادن مشتریان خود شود. خوشبختانه در حال حاضر روش های مناسبی برای بازاریابی آنلاین وجود دارد که علاوه بر اینکه هزینه زیادی برای شما ندارد، می تواند جامعه بزرگی را نیز پوشش دهد.

ترسیم اساسی

اگرچه طراحی برای کار اکثر طراحان وب ضروری نیست، اما برای بیان ایده های شما به مشتریان و همتایان، عناصر تصویر ضروری است. اکثر طراحان گرافیک و طراحان وب باید بتوانند نمودارها و شبکه های مختلفی را برای ترسیم نمودارهای خود ترسیم کنند.

 

تئوری طراحی وب سایت

اکثر وب سایت ها دارای محتوای مشخص و سازمان یافته هستند و وب سایت های خوب همیشه از یک تئوری دقیق در طراحی، جذابیت، قوانین ناوبری و کدنویسی پیروی می کنند. کسانی که می خواهند در سطح بالایی کار کنند، به طور ویژه برای مخاطبان خاص طراحی شده اند و اهداف مشخص شده شرکت را افزایش می دهند. طراحان وب باید همیشه با نظریات خود مخاطبان خود را راضی کنند و محتوای خود را مختص مخاطبان خود قرار دهند.

طرح و ساختار وب سایت

اگر می خواهید یک وب سایت بسازید، باید درک درستی از ساختار آن داشته باشید. به طور کلی، صفحات اصلی وب سایت نباید پر از محتوا باشد زیرا بازدیدکنندگان با دیدن سایت شلوغ دچار سردرگمی می شوند. شما باید وب سایت خود را به گونه ای سازماندهی کنید که از شر هکرها در امان باشید و نیازهای موتور جستجو را بهینه کنید. صفحات وب سایت باید به گونه ای باشد که بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی مسیر مورد نظر خود را طی کنند و به هدف خود برسند.

 

استانداردها و تجزیه و تحلیل

در این قسمت به عنوان یک طراح باید طرح خود را بررسی کنید یا از دوستان و آشنایان خود بخواهید که نگاهی بیندازند. این به شما کمک می کند تا عیب های کار خود را پیدا کنید و کار خود را بهبود بخشید. هرچه بیشتر از اطرافیان خود بپرسید، طراحی وب سایت و بهبود ایرادات آن آسان تر خواهد بود.

یادگیری زبان های برنامه نویسی

اکثر طراحان وب حداقل به دانش اولیه زبان برنامه نویسی مانند HTML، CSS، PHP، jQuery، JavaScript و Flash نیاز دارند.

 

بهینه سازی موتور جستجو

درک تکنیک های موتورهای جستجو به یک طراح وب کمک می کند تا وب سایت هایی ایجاد کند که وقتی کاربران کلمات کلیدی یا موضوعات خاصی را جستجو می کنند، به طور برجسته نمایش داده می شوند.

نکته اینجاست که همیشه باید سعی کنید وب سایت خود را به روز نگه دارید و با محتوای ساده اما جذاب افراد را به سمت وب سایت خود جذب کنید.

استفاده از نرم افزارهای گرافیکی

معروف ترین نرم افزاری که اکثر طراحان از آن استفاده می کنند فتوشاپ است.

شغل یک طراح وب چیست؟

 

کار اصلی یک طراح وب، ایجاد وب سایتی است که نه تنها از نظر بصری جذاب باشد، بلکه بسیار الهام بخش و کاربرپسند باشد و کاربران را قادر سازد تا به راحتی با محتوا و محیط وب سایت ارتباط برقرار کنند. نقش اصلی یک طراح وب ایجاد عناصر بصری یک وب سایت، کنترل همه چیز از طرح بندی گرفته تا طرح های رنگی و موارد دیگر است.

وظایفی که یک طراح وب باید انجام دهد عبارتند از:

جلسات با مشتریان برای بحث در مورد اهداف و نیازهای آنها.
تصمیم گیری در مورد سبک، چیدمان، فونت ها، طرح های رنگی، نوشتن محتوا، و گرافیک و تصاویر.
پیاده سازی طرح ها از طریق برنامه نویسی
بهینه سازی وب سایت برای کشف آسان توسط موتورهای جستجو.
بارگذاری محتوا در وب سایت و اطمینان از تناسب سبکی آن.