Skip to content
Methods to Increase Website Speed

فهرست مطالب

روش های افزایش سرعت وب سایت

بهبود سرعت وب سایت یکی از مهم ترین فاکتورهای سئو افزایش سرعت وب سایت شماست. برای بهبود سئوی سایت خود باید سرعت آن را افزایش دهید. سرعت بارگذاری وب سایت بسیار مهم و کاربردی است، زیرا سرعت بارگذاری بهتر باعث بهبود رتبه شما در گوگل می شود. با این حال، به خاطر داشته باشید که سرعت وب سایت ارتباط مستقیمی با طراحی وب سایت دارد. هرچه طراحی وب سایت شما پیچیده تر باشد، عملکرد وب سایت کمتر خواهد بود.

در این مقاله به چند روش برای افزایش سرعت وب سایت می پردازیم.

 

بهینه‌سازی تصاویر

تصاویر عناصر اساسی وب‌سایت ما هستند که ایده‌های خلاقانه سازنده وب‌سایت را نمایان می‌کنند. هدف اصلی ما در بهینه‌سازی تصاویر وب‌سایت، ایجاد سئو مناسب است. اگر سئویی که ایجاد می‌کنیم، مناسب باشد، توجه بازدیدکنندگان وب‌سایت را جلب خواهد کرد. رضایت کاربر برای موتورهای جستجو اهمیت دارد. با بهینه‌سازی تصاویر، می‌توانید به راحتی در نتایج جستجوی گوگل رتبه بالا بگیرید. با بهینه‌سازی تصاویر، موتورهای جستجو به افزایش نرخ کلیک (CTR) پست‌های شما کمک می‌کنند.

روش‌های بهینه‌سازی تصاویر:

نام‌گذاری تصاویر: هنگام آپلود تصاویر، اطمینان حاصل کنید که نام تصاویر با موضوع اصلی مطابقت دارد. به تصاویر خود ویژگی‌های alt و title اضافه کنید؛ این به طرز قابل توجهی بر سئو شما تأثیر می‌گذارد و رتبه وب‌سایت شما را بهبود می‌بخشد.
اندازه تصاویر: تصاویر وب‌سایت خود را به درستی تغییر اندازه دهید. از تولید تصاویر با اندازه بزرگ خودداری کنید. بهتر است از نرم‌افزارهایی مانند فتوشاپ برای آماده‌سازی تصاویر استفاده کنید.
حجم فایل تصاویر: سعی کنید از تصاویر سبک برای وب‌سایت خود استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که کاهش اندازه تصویر کیفیت تصویر را تحت تأثیر نگذارد. ذخیره تصاویر به صورت فرمت PNG توصیه می‌شود.
تصاویر اصلی: بهتر است تصاویر وب‌سایت خود را خودتان طراحی کنید تا از سایت‌های دیگر کپی نکنید.

انتخاب هاستینگ و دامنه مناسب

اصطلاح ‘هاست’ به خدمات هاستینگ اشاره دارد که در واقع یک سرور است که داده‌ها را ذخیره و نگهداری می‌کند. دامنه به آدرس اختصاصی وب‌سایت ما اشاره دارد.

بهبود سرعت وب‌سایت به دو بخش تقسیم می‌شود: سخت‌افزار و نرم‌افزار. اگر از خدمات هاستینگ ارزان و کیفیت پایین استفاده کنید، سرعت وب‌سایت شما بدون شک کاهش می‌یابد. استفاده از خدمات هاستینگ رایگان معمولاً منجر به مشکلات در سرعت خدمات می‌شود. وقتی شرکت ارائه‌دهنده خدمات ما وب‌سایت ما را در مراکز داده قدرتمند میزبانی کند، سرعت وب‌سایت ما بالا خواهد بود.

راه حل دیگر برای افزایش سرعت وب‌سایت استفاده از سرورهای اختصاصی و مجازی برای وب‌سایت شما است، به این معنا که هاستینگ شما اختصاصی خواهد بود و همه منابع و داده‌ها به وب‌سایت شما اختصاص داده می‌شود.

بهینه‌سازی CSS

بسیاری از برنامه‌نویسان برای کد HTML خود از مدل‌های داخلی استفاده می‌کنند که اشتباه است و اندازه فایل را افزایش می‌دهد.

کاهش انتقال‌ها (Redirects)

انتقال‌ها یک چرخه اضافی در پروتکل HTTP ایجاد می‌کنند و در نهایت باعث تاخیر در باز کردن یک صفحه در سایت می‌شوند. در بهترین حالت، هر انتقال یک سفر اضافی ایجاد می‌کند و در حالت بدتر، چندین سفر اضافی در پروتکل HTTP ایجاد می‌شود. بنابراین، باید استفاده از انتقال‌ها را به حداقل برسانید تا عملکرد وب‌سایت شما بهبود یابد. انتقال‌ها باعث کند شدن صفحه می‌شوند زیرا رفتن به یک صفحه و سپس انتقال از آنجا زمان اضافی را مصرف می‌کند.