Skip to content
hacking website

فهرست مطالب

دلایل هک شدن سایت چیست؟

هنگامی که وب‌سایت شما هک می‌شود، رتبه شما در موتورهای جستجو از دست می‌رود و در برخی از موارد بدترین‌ها، اطلاعات حساس درباره شرکت شما و تمام داده‌های وب‌سایت از دست می‌رود.

برای جلوگیری از وقوع چنین اتفاقاتی برای کسب‌وکار شما در آینده، گام اول خرید یک گواهی SSL است. سپس مهم است که بفهمید چرا هکرها ممکن است به وب‌سایت شما حمله کنند، تا بدانید چه اقداماتی باید برای جلوگیری از هک وردپرس انجام دهید.

1. هک به دلیل آسیب پذیری های اصلاح نشده:

احتمالاً این اصطلاح ‘اسکن آسیب‌پذیری’ را در ارتباط با نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس شنیده‌اید. این یک شیوه متداول در طراحی برنامه‌ها است که دلایل هک وب‌سایت را که هکرها ممکن است بهره‌برداری کنند بررسی می‌کند تا به فایل‌ها یا سیستم کامپیوتر شما آسیب برسانند. آنها راه‌حل‌های لازم برای حل این مشکلات پیشنهاد می‌کنند. متأسفانه، هکرها می‌توانند از یک رویکرد مشابه برای هک وب‌سایت وردپرس شما استفاده کنند. به همین دلیل همیشه حیاتی است که وب‌سایت وردپرس خود را به صورت منظم برای آسیب‌پذیری‌ها چک کرده و سریعاً آنها را پچ کنید.

2. هک به دلیل تماس با هکرهای خودکار:

هرچند داشتن یک وب‌سایت در یک پلتفرم مانند وردپرس آسان و کاربرپسند است، اما در طول تغییرات و به‌روزرسانی‌ها، و همچنین تولید محتوای منظم برای اتصال تجاری به موتورهای جستجو، یک وب‌سایت وردپرس به حملات خودکار معروف به باتها (bots) افتاده است. هرچند این باتها به طور ذاتی خطرناک نیستند، اما اگر فوراً چک نشوند، می‌توانند به سرعت وب‌سایت شما را آورده به پایین بیاورند.

3. حمله تزریق SQL:

یکی از رایج‌ترین دلایل هک وب‌سایت، حمله تزریق SQL است که هدف آن وارد کردن کد به پایگاه داده سایت است تا اطلاعات را دستکاری کند.

هک وب‌سایت به دلیل اتصالات شخص‌سومی

آیا با یک شرکت ایمیل همکاری می‌کنید، از Google Maps استفاده می‌کنید یا از ویژگی‌های ادغام فیسبوک بر روی وب‌سایت وردپرس خود استفاده می‌کنید؟ هر یک از این ویژگی‌ها ارائه مزایای عالی به مشتریان شما می‌دهند، اما همچنین می‌توانند یک دره‌ای برای هکرها فراهم کنند. اطمینان حاصل کنید که این شرکت‌های شخص‌سومی قابل اعتماد هستند و امنیت مشتریان شما را حفظ می‌کنند.

هک وب‌سایت وردپرس به دلیل ضعف‌های امنیتی

یکی دیگر از دلایل هک وب‌سایت وردپرس، بی‌ملاحظگی است. بیشتر صاحبان کسب‌وکار از این نکته اطلاعی ندارند که چقدر آسان است که یک هکر وب‌سایت وردپرس را هدف قرار دهد و به نادرستی استفاده کند. به همین دلیل بسیاری از افراد کده

ای دسترسی سرور یا وب‌سایت وردپرس خود را به گونه‌ای پیکربندی می‌کنند که حدس زدن آنها دشوار است. این عمل به وب‌سایت به آسیب‌پذیری‌ها افتا دهد و اگر رمز عبور کافی امن نباشد، هکرها می‌توانند در عرض ثوانی رمزهای عبور پتانسیلی را پیدا کنند.

اطمینان حاصل کنید که این مراحل را برای افزایش امنیت رمز عبور در برابر هک وب‌سایت دنبال کنید:

– رمزهای عبور طولانی بسازید: رمزهای عبور ایده‌آل باید حداقل ۱۶ کاراکتر باشند، تا زمانی که تکراری یا یک کلمه متداول نباشند.
– برای رمز عبور خود ترکیبی از حروف، اعداد و نمادها استفاده کنید.
– از کلمات یا عباراتی استفاده کنید که به راحتی قابل حدس زدن نباشند.
– از سوالات امنیتی خودداری کنید که با چک کردن پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی شما قابل پاسخ‌گویی باشند.
– به‌طور منظم رمز عبور خود را تغییر دهید.
– از رمزهای عبور مشابه برای دیگر موارد استفاده نکنید.
– از تأیید دو مرحله‌ای استفاده کنید.

استفاده از SSL برای جلوگیری از هک وب‌سایت وردپرس

آیا SSL در وب‌سایت وردپرس شما وجود دارد؟ نمی‌خواهید در لیست وب‌سایت‌های هک شده باشید؟ اگر نه، شما یک آسیب مهم برای هکرهای احتمالی باقی گذاشته‌اید. فناوری SSL اطمینان می‌حکمد که اتصال بین وب‌سایت و مرورگر رمزنگاری شود، کمک به حفاظت از بازدیدکنندگان وب‌سایت شما و اطمینان از اینکه مشتریان پتانسیل شما را حفظ می‌کنید. از طریق رمزنگاری، فناوری SSL اطمینان می‌دهد که اطلاعات به اشتراک گذاشته شده بین وب‌سایت شما و مشتریان شما خصوصی باقی می‌ماند. به همین دلیل خرید یک گواهی SSL برای جلوگیری از هک وب‌سایت وردپرس اساسی است.

فرآیند بازیابی در صورت هک شدن وب‌سایت وردپرس

خوشبختانه، برای هر دو مرحله قبل و بعد از هک شدن وب‌سایت وردپرس، استراتژی‌های متعددی وجود دارد. قبل از وقوع یک حادثه هک، یک استراتژی برای کمک به شما در صورت هک شدن وب‌سایت ایجاد کنید. هنگامی که وب‌سایت وردپرس شما هک می‌شود، به سرعت ارزیابی کنید که چه چیزهایی را از دست داده‌اید. آیا هنوز هم به وب‌سایت خود دسترسی دارید؟ آیا هکرها به اطلاعات حساس دست پیدا کرده‌اند؟